♥ | Gakuen Alice Fan Club © 2009 | ♥
Türkiye'nin İlk ve Tek Gakuen Alice Fan Sitesine Hoşgeldin!
Forumu ve mesajları görebilmek için üye ol ya da giriş yap.
Türkiye'nin İlk ve Tek Gakuen Alice Fan Sitesine Hoşgeldin!
Forumu ve mesajları görebilmek için üye ol ya da giriş yap.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rihanna :)

4 posters
YazarMesaj
xsakurax
Moderatör
Moderatör
xsakurax

Tavşan : 2789

Rihanna :) Empty
MesajKonu: Rihanna :)   Rihanna :) Icon_minitimePaz Ağus. 15, 2010 9:37 am

Rihanna :) Rihann10
Robyn Rihanna Fenty, 20 Şubat 1988'de Saint Michael, Barbados'da doğdu.

Rihanna, küçük bir ada ülkesi olan Barbados'un Saint Michael bölgesinde dünyaya geldi. Barbadoslu babası Ronald Fenty ve Guyanalı annesi Monica Fenty’nin en büyük çocukları olan Rihanna’nın, Rorrey ve Rajad adında iki erkek kardeşi bulunuyor.

Rihanna, ilkokulu kendi ülkesinde, Charles F. Broome Memorial Okulu’nda tamamladı. Ardından, iki sınıf arkadaşıyla birlikte ilk müzik grubunu kuracağı, ülkenin dilbilgisi eğitimi veren okullarından Combermere'e girdi. 2004 yılında Miss Combermere güzellik yarışmasında birinci oldu ve "Combermere Okulu'nun Renkleri" gösteride sahne alarak Mariah Carey'nin "Hero" adlı şarkısını seslendirdi.

Rihanna, ilk büyük adımını henüz 15 yaşındayken, bir arkadaşı aracılığıyla müzik yapımcısı Evan Rogers ile tanışarak atmış oldu. Rogers o sırada Barbados’ta eşiyle birlikte tatil yapıyordu. Başarılı yapımcı ve ortağı Carl Sturken, Rihanna'nın ilk kayıtlarına destek olma kararı verdi. Amerika’da gerçekleşen örnek kayıtlar, çok sayıda kayıt şirketine gönderildi. Söz konusu kayıtlardan biri de Jay-Z’ye ulaştırılmıştı. Jay-Z, Rihanna’yı, sözleşmesine imza atacağı ilk şirket olan Def Jam Records’la bir araya getirdi.

Genç şarkıcı, en çok etkilendiği isimler arasında Alicia Keys, Beyoncé Knowles ve Fefe Dobson'ı, bir diğer ilham kaynağı olarak da Karayip geçmişini gösteriyordu.

Rihanna'nın ilk albümü, 30 Ağustos 2005 tarihinde beğeniye sunuldu. Music of The Sun ("Güneşin Müziği") adlı çalışma, tüm dünyada büyük beğeni topladı. 11 Ekim’de çıkan ilk tekli Pon de Replay, hem Amerika Billboard 100 Listesi’nde hem de İngiltere Tekliler Listesi’nde ikinci sıraya kadar yükseldi. Bestesini, Rihanna ile birlikte yapımcılar Carl Sturken ve Evan Rogers'ın yaptığı parça, müzik listelerini altüst etmiş olsa da, albüm, dünyaca ünlü müzik dergisi Rolling Stone’dan, 5 üzerinden ancak 2,5 puan alabilmişti. Gerekçe, tarzın pek de özgün olmadığı ifadesiyle açıklanmıştı.

Rihanna Diskografi

- Music of the Sun (2005)
- A Girl like Me (2006)
- Good Girl Gone Bad (2007)

http://aliceakademisi.yetkinforum.com/forum.htm
tusubasa
Alışıyorum Galiba?
Alışıyorum Galiba?
tusubasa

Tavşan : 335

MesajKonu: Geri: Rihanna :)   Rihanna :) Icon_minitimePaz Ağus. 15, 2010 10:34 am

paylasım için saol cnm bu kadının sarkıları güzel oluyo özellikle cry şarkısını çok seviyom çok duygusal :cry:
xsakurax
Moderatör
Moderatör
xsakurax

MesajKonu: Geri: Rihanna :)   Rihanna :) Icon_minitimePaz Ağus. 15, 2010 1:59 pm

Evet ,bende cry,russian rolette,S.O.S,dont stop the music,take a bow,te amo
bu şarkılarını seviyorum :D
₪Kristal KéLébék₪
Süper Moderatör
Süper Moderatör
₪Kristal KéLébék₪

Tavşan : 4663

MesajKonu: Geri: Rihanna :)   Rihanna :) Icon_minitimePaz Ağus. 15, 2010 8:24 pm

Ben rihanna nın umbrella ve rude boy u seviyorum cnm cok teşekkürler :D
http://www.rock-forever.yetkinforum.com
xsakurax
Moderatör
Moderatör
xsakurax

MesajKonu: Geri: Rihanna :)   Rihanna :) Icon_minitimePaz Ağus. 15, 2010 8:34 pm

ne demek hayatım :D
Serina-Yamada
Yıldızsız
Yıldızsız
Serina-Yamada

Tavşan : 24

MesajKonu: Geri: Rihanna :)   Rihanna :) Icon_minitimeSalı Ağus. 17, 2010 2:17 pm

ben bu kadını sevmiyorum ama şarkıları güzel tşkler cnm Rihanna :) 676293

Rihanna :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rihanna-te amo
» Rihanna-russian rolette